Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Klasikler - Kategori kitapları

Dünya Klasikleri Hakkında Tüm Merak Edilenler

Dünya klasikleri, kitapsever okuyucuların kitaplıklarında olması gereken önemli eserlerdir. Her bir klasik eserin ayrı ayrı önemi vardır. Dünya klasikleri eserlerinde geçen anlatım çeşitleri ve edebi dili çok eşsiz ve çok kalitelidir. Dünya klasiklerinin bir çoğu eski zaman eserleri oldukları için anlatım dilinde bazı yabancı kelimelere rastlamamız mümkün.

Dünya klasikleri içinde rastladığımız bu yabancı kelimeleri araştırarak anlamını öğrenmemiz, hem kendimizi geliştirmemizi hem de kelime dağarcığımızın gelişmesine olanak sağlar. İyi bir okuyucu olabilmek için dünya klasikleri mutlaka okunması ve kitaplığınızda yer alması gerekenler kitaplardan olmalıdır. Ayrıca dünya klasiklerini okumak dünyaya bambaşka gözlerle bakmanıza da olanak sağlayacak, hayal gücünüzü oldukça geliştirecektir.

Dünya klasikleri okumanız size başka ülkelerde yaşayan insanları, yaşayış tarzlarını, tarihlerini ve kültürlerini anlama olanağı sağlar. Dünya klasiklerini yazan yazarlar edebi kişilikleri ile ön plana çıkan kendilerini bu alanda geliştirmiş insanlardır. Dolayısıyla yazdıkları eserler dünya klasikleri arasına girebilmiş ve baş yapıt olarak adlandırılma fırsatı bulmuştur.

Mutlaka Okunması Gereken Dünya Klasikleri

İnsanların hele de iyi bir okuyucu olmak isteyen insanların mutlaka okumuş olması ve kitaplığında bulundurması gereken bazı dünya klasiklerinden örnekler verelim

  • Gurur ve önyargı - Jane Austen
  • Romeo ve julıet - William Shakespeare
  • Notre damme'in kamburu - Victor Hugo
  • Anne karanina - Lev Tolstoy
  • Kumarbaz - Dostoyevski
  • İki şehrin hikayesi- Charles Dickens
  • İlahi komedya - Dante
  • Sefiller - Victor Hugo

Sıraladığımız maddelerdeki kitaplar herkes için önemli dünya klasikleri arasında yer alırlar. Sıraladığımız kitapları mutlaka okumuş olmanız gerekmekte veya hiç zaman kaybetmeden kitapları edinip okumanız gereklidir. Kişisel gelişimizi artırmak veya genel kültür seviyenizi artırmak için dünya klasiklerini okumanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Dünya klasikleri anlatım tarzları, edebi dilleri, ele alınan konularıyla beraber oldukça önemli eserlerdir. Dünya klasiklerini okuduğunuzda kendinizi bambaşka dünyalarda bulacak ve okudukça kitaplarda zevk duyacaksınız. Dünya klasikleri okurken hayal dünyanızın sınırlarını zorlayacaksınız. Her okuduğunuz kitapta kendinizi farklı bir ülkede, farklı bir çağda bulacak ve bu ülkelerin kültürlerini öğrenmiş olacaksınız.

Kapat