Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

LGS Soru Bankası - Kategori kitapları

LGS Soru Bankası Hakkında Tüm Merak Edilenler

LGS sınavı açılımı ile "Liseye Girişi Sınavı" ya da başka bir anlam ile "Liseye Geçiş Sistemi" olan bir sınavdır. Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde yürürlüğe konulmuştur. Her yıl yapılan ilköğretimden ortaöğretime geçiş yapılmasını sağlayan bir sınavdır. LGS, en son 2016 yılında yapılmış olan TEOG sınavının yerine geçmiş olan bir sınavdır. Başvuru ücreti olmayan, 2 oturumdan oluşan, 8.sınıf öğrencilerine yapılan bir sınavdır.

LGS Soruları Nasıldır?

LGS sınavının soruları, normal müfredat sorularından biraz daha farklı olan sorulardır. Bu sorular "Yeni Nesil Müfredat"a uygun olarak oluşturulan sorulardır. Bu soruların zorluk ve kolaylık dereceleri farklılık göstermek ile beraber olarak sınavda yer alan sorulardır. Sınavda yer alan sorular ise öğrencilerin ders çalışmalarına yönelik olarak oluşturulmuş olan soru bankaları ve ders kitapları da yeni müfredata göre oluşmuştur.

LGS Sınavındaki Dersler Nelerdir?

LGS sınavında sözel ve sayısal olmak üzere 2 alandan dersler vardır. Bu dersler ise sırası ile;

  • Türkçe
  • T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
  • Yabancı Dil
  • Matematik
  • Fen Bilgisi

LGS Sınavı ile İlgili Olan Soru Bankaları

Soru bankaları olarak lgs soru bankası ya da soru bankaları da müfredat açısından yeni nesil sorulara yöneliktir. Soru bankalarında oluşturulmuş olan sorular LGS sınavında olan örnek sorulara göre olan sorulardır. Soru bankalarındaki sorular öğrencilere LGS sınavında yardımı dokunacak türden olan sorulardır. 2017-2018 eğitim-öğretim döneminden itibaren olan "Yeni Nesil Müfredat" ya da "Yeni Nesil Soru Müfredatı"na yönelik oluşturulan müfredata göredir.

Hemen hemen soru bankası oluşturan her yayıncılık da yeni müfredata göre olan sorulardır. Yeni nesil soruların çözümü, normal ders sorularına göre çözümü biraz daha zor olan sorulardır. Soru bankalarında da sorular genellikle yeni nesile göre kolay, orta ve zor olmak üzere belli başlı kademelerden oluşur. MEB'in her ay yayınladığı örnek soruların dikkate alınarak oluşturulmuş olan sorulardır.

Yayın evi tercihi yaparken de özellikle LGS'ye yönelik soru oluşturmuş sorular dikkate alınmalıdır. LGS'ye yönelik oluşturulan sorular ve soru bankaları öğretmenler ve belli başlı profesörler ile birlikte oluşturuluyor. 

63 Kayıt bulundu Toplam 4 Sayfa << < 1 2 3 4 > >>
63 Kayıt bulundu Toplam 4 Sayfa << < 1 2 3 4 > >>
Kapat