Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Kişisel Gelişim - Kategori kitapları

Einstein’in dediği gibi “Algılanan şey, gerçektir”

Bireylerin kendi benliklerini kabullenmesi, geliştirmesi ve yenileyebilmesinin ön koşulu algılarını değiştirebilme gücünden geçer. Bu gücü iş, ilişikiler ve kişisel yaşam alanlarında kullanabilmek için mevcut bilinenlerin ötesinde bilgilere ve fardındalıklara ihtiyaç duyulur.
İşte bu sebepten; kişisel gelişim kitapları kütüphanelerimizde olmazsa olmazlardandır.

Kişisel gelişim adı üstünde bireylerin kişisel gelişimini gerçekleştirmesi için yöntemler geliştirilmesi, sosyal deneyler eşliğinde elde edilen pek çok verinin analiz edilmesi, değerlendirilmesi ile elde edilen bilgiler uzman yazarların kaleminden kitap formuna kavuşmuşlardır.

Kişisel gelişim kitapları; bireylerin kendilerine olan inançlarını tazelemek, potansiyellerini ortaya çıkarmak, mevcut potansiyellerini geliştirmek ve yeni yolları keşfetmesini sağlayacak, pek çok alanda yazılan yaşam anektodlarını içerir.

Geçtiğimiz yıllarda kişisel gelişim kitabı deyince sadece iş ve kariyer dünyasına yönelik; zaman yönetimi, stratejik düşünme teknikleri, girişimcilik ve pazarlama odaklı kitaplar akla geliyordu. Günümüzde ise bireylerin içsel dünyalarına yönelik içerikler de oldukça popüler hale gelmiştir. Bireysel gelişimin temelinin ruhsal bütünlüğün sağlanması olduğu yönünde gelişen fikir ve akımlar, kişisel gelişim alanında yeni bir dünyanın kapılarını aralamıştır. Yoga, pilates gibi bireyin bedensel ve zihinsel disiplinini bir arada geliştiren felsefeler bireylerin içe dönüşünü desteklemiş ve özellikle pandemi döneminde sosyalleşmenin yerini içselleştirmenin alması da bu alandaki çeşitliliği arttırmıştır. Kariyer odağının yanı sıra bireyler düşünce yapılarını geliştirmeyi, içlerindeki gücü daha proaktif olarak kullanmayı hedef edinmişlerdir.

Kişisel gelişim kavramı zihinsel ve ruhsal gelişim ilkeleri ile harmanlanınca çok yönlü ve kaliteli içeriklerin paylaşıldığı okuyucuyu tatmin eden yazınsal bir değer haline gelmiştir. Kişisel gelişim kitaplarının yaygınlaşması, içeriklerinin zenginleşmesi ve uzman yazarlar tarafından yazılması kişisel gelişim edebiyatının doğmasını sağlamıştır.

Alanında uzman psikologlar ve psikiyatrlar tarafından yazılan pek çok kitap bireyi hatta topluma iyileştirici bir etki bırakmaktadır. Eş, arkadaş, partner, ebeveyn, çocuk ayırt etmeden ilişki iletişim yönetimi etkinleşmekte ve toplum iletişim kalitesi artmaktadır. Önceleri sadece yabancı yazarların çevirilerinden oluşan kişisel gelişim edebiyatı şimdilerde toplum yapısını analiz edilerek yazılan eserlerin etnik değerlerimize uygun formüllerle bireylerin evrensel ilerleme kaydetmelerini sağlamaktadır.

  • Doğan Cüceloğlu “Savaçı”
  • Üstün Dökmen “Eşitler Evi”
  • Selen Baranoğlu “Basit ve Mutlu Yaşam”
  • Mümin Sekman “Her Şey Seninle Başlar”
  • Başak Sayan “Sen Değişirsen Her Şey Değişir”
  • Ahmet Şerif İzgören “Avucumdaki Kelebek”
  • Bircan Yıldırım “Hayat Cesurlara Torpil Geçer”
  • M.Barış Muslu “Beynine Format At” ve daha nicesiyle Kitap16.com’da buluşabilirsiniz.

 

Kitap 16 ve Sentez Yayıncılık; toplum bilincinin gelişmesi ve bireysel gelişimin desteklenmesi için seçkin akademisyen, psikolog, yazar ve çevirmenlerin yazdığı kitapları, bunları yayınlayan ve toplumsal farkındalık amacına hizmet eden yayınevlerinin değerli seçkilerini siz okuyucularla buluşturma misyonu için çalışıyor ve üretiyor. Üstün hizmet kalite anlayışı, uygun maliyetlerle herkese ve her eve kitap ulaştıracak kampanya ve imkanlarla okuyucusuna destek olmanın haklı gururunu yaşamakta.

Kitap 16; Kendini geliştirmeyi ilke edinen her bir okuyucuya kendi neslinin ilerleyişine sağladığı muazzam katkı için teşekkürlerini sunar, iyi okumalar diler.

Kapat